Nowy Tom Studiów nad Truso do pobrania za darmo

Książka „Wytwórczość metaloplastyczna z osady w Janowie Pomorskim, stan. 1. Wyniki specjalistycznych badań artefaktów z metali kolorowych i szlachetnych pozyskanych w sezonach badawczych 1984-1991 oraz 2000-2008” autorstwa Jarosława Strobina i Karola Żołędziowskiego dostępna jest do pobrania za darmo.

Na początku 2022 roku w Muzeum będzie można nabyć nowy tom z serii Studia nad Truso. Już teraz z radością udostępniamy książkę do bezpłatnego pobrania. Publikacja jest pierwszym, kompleksowym opracowaniem zagadnienia wytwórczości metaloplastycznej mieszkańców Truso.

Dwujęzyczna, polsko-angielska praca liczy 312 stron. Składa się na nią osiem rozdziałów, katalog, a także 66 tablic, na których zaprezentowane są analizowane artefakty – biżuteria, przedmioty codziennego użytku, narzędzia, półprodukty czy odpady produkcyjne.

Książkę “Wytwórczość metaloplastyczna z osady w Janowie Pomorskim, stan. 1. Wyniki specjalistycznych badań artefaktów z metali kolorowych i szlachetnych pozyskanych w sezonach badawczych 1984-1991 oraz 2000-2008” można pobrać za darmo klikając w link poniżej:

Publikacja książki została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.