Zdigitalizowane zabytki na stronie cyfrowewm.pl

Na stronie cyfrowewm.pl można oglądać eksponaty z czterech regionalnych muzeów, w tym z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, zdigitalizowane w ramach projektu “Continuum. Wirtualne kolekcje Warmii i Mazur”.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromboku, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim to one użyczyły zabytków z epoki renesansu i baroku. Od najmniejszych – kafli czy instrumentów astrologicznych po szafy, ławy czy łoże z baldachimem.

– Jak zwykle były przedmioty, które zdigitalizować łatwo i takie, które sprawiają nieco więcej trudności. Wszystkie można zobaczyć na stronie – cyfrowewm.pl, zgromadzone w zakładce pn. Obiekty renesansu i baroku – mówi Edyta Bugowska z Regionalnej Pracowni Digitalizacji.

Większość z nich uzyskała audiodeskrypcję. Wszystkie mają opisy, sporządzone przez muzealników, którzy się nimi zajmują na co dzień oraz wersję anglojęzyczną.

Przypominamy również, że w ramach projektu powstała aplikacja VR, którą można pobrać za darmo w sklepie Google Play, pod tym linkiem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.GiantLazer.Swiatowid

Projekt pn. „Continuum. Cyfrowe kolekcje Warmii i Mazur” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych oraz współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.