Dary i zakupy 2016 – 2022

Tradycją w Muzeum stało się organizowanie wystawy, która w jednym miejscu prezentuje najnowsze nabytki, zarówno te podarowane przez miłośników historii, jak i zakupione przez samą instytucję.

Po przerwie, spowodowanej pandemią, podczas Nocy Muzeów, po raz pierwszy zaprezentowano obiekty zgromadzone w latach 2016-2022. Pochodzą one z różnych dziedzin, m.in. etnografii, sztuki, historii najnowszej. Do najciekawszych z nich z pewnością należą: prawie 100-letni pamiętnik elblążanki, oryginalne, XIX-wieczne fotografie lokomotyw, wyprodukowanych w Zakładach F. Schichaua, przedwojenne pocztówki, obrazy współczesnych elbląskich artystów, przedmioty codziennego użytku z naszych rodzimych Żuław… czyli wszystko to, co w różnym stopniu wzbogaca muzealne zbiory oraz naszą wiedzę o Elblągu i jego okolicach. Mamy nadzieję, że ta krótka podróż w czasie zaskoczy zarówno kolekcjonerów pamiątek po swoich przodkach, jak i wielbicieli zabytków techniki.