EN PL

Wirtualna strefa elbląskiej historii

W odpowiedzi na wyzwania, jakie przed instytucjami kultury postawiła aktualna sytuacja epidemiczna, elbląskie Muzeum Archeologiczno – Historyczne postanowiło rozszerzyć ofertę skierowaną do użytkowników Internetu. Za pośrednictwem strony www.muzeum.elblag.pl już teraz można odbyć wirtualny spacer po muzealnych wystawach. Wkrótce, za sprawą dofinansowania w wysokości 37 tys. zł uzyskanego ze środków Programu „Kultura w sieci”, możliwe będzie także uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych prowadzonych online.

 

Muzealny projekt „Wirtualna strefa elbląskiej historii” zakłada budowę platformy internetowej poświęconej dziejom miasta i regionu. Znajdą się tam informacje na temat oferty edukacyjnej instytucji, materiały dydaktyczne i pomocnicze do zajęć oraz ciekawostki historyczne dostępne w języku polskim i angielskim – dla użytkowników sieci z kraju i zagranicy. Przede wszystkim jednak platforma umożliwi prowadzenie lekcji muzealnych w sieci oraz udostępnianie relacji filmowych z rekonstrukcji historycznych. Projekt zakłada również opracowanie odrębnych tematów zajęć dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym, przedstawicielom mniejszości narodowych i osobom niepełnosprawnym.

Dzięki realizacji projektu działalność kulturalna i edukacyjna Muzeum będzie kontynuowana także w okresach niedostępności instytucji dla zwiedzających. Wszyscy zainteresowani, niezależnie od miejsca pobytu, będą mogli wziąć udział w lekcji muzealnej lub obejrzeć pokaz rekonstrukcji historycznych w zaciszu własnego domu, o dowolnej porze dnia czy nocy.

Platforma zostanie oddana do użytku już jesienią. Postępy w realizacji projektu można śledzić na bieżąco za pośrednictwem muzealnej strony internetowej i sieci społecznościowych.

Projekt „Wirtualna strefa elbląskiej historii” został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Skip to content