Wieża widokowa czeka na gości

Od 1 maja do 15 października możliwe będzie zwiedzanie tarasu widokowego na wieży Katedry p. w. Świętego Mikołaja w Elblągu. Obsługę zwiedzających zapewnia Muzeum Archeologiczno-Historyczne.

Ceny biletów

Wstęp na taras jest odpłatny – za bilet normalny zapłacimy 10 zł, a za ulgowy – 5 zł.

Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny

Godziny wejść na wieżę widokową

Wieża udostępniana jest w dniach:

• wtorek – piątek, w godzinach: 10.00 – 17.00,
  • sobota, w godzinach: 10.00 – 14.00,
  • niedziela, w godzinach: 14.00 – 17.00.

Wystawa o architekturze ceglanej

Oczekujący na zwiedzanie będą mogli obejrzeć przygotowaną przez Kulturstiftung der Deutschen Vertriebenen z Bonn wystawę Architektura ceglana na pobrzeżu Bałtyku.
Ekspozycja prezentuje aktualny stan badań historyków architektury, historyków i archeologów nad średniowieczną architekturą ceglaną, jej zasięg geograficzny, rodzaje budowli i zagadnienia technologiczne.

Podczas wizyty w wieży należy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa maseczkami ochronnymi, dezynfekcji rąk oraz o zachowaniu bezpiecznego dystansu między osobami.

Katedra św. Mikołaja jest jedną z najwyższych świątyń w Polsce – wysokość wieży wynosi 97 m. Wprawdzie taras widokowy jest zlokalizowany nieco niżej – na wysokości 67,08 – jednak mimo to zapewnia niezapomniany widok na całe miasto i okolice. Dotarcie do niego wymaga pokonania 365 schodów, dlatego wybierając się na wieżę warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie.