EN PL

Warsztaty wielkanocne w muzeum

“Ale jaja”


Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach twórczych nawiązujących do obchodów Świąt Wielkiej Nocy, skierowanych do zorganizowanych grup dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zajęcia odbywać się będą od 20. marca do 6. kwietnia, we wtorki, środy i czwartki, po uprzedniej rezerwacji.
Święta Wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje ludowe, z których część niestety powoli odchodzi w niepamięć. Muzealne warsztaty wielkanocne to znakomita okazja do ich przypomnienia oraz pokazania najmłodszym, jak ważne są przygotowania do Świąt i dlaczego warto zadbać o ich odpowiednią atmosferę. Uczestnicy zajęć poprzez gry, zabawy i quizy poznają obyczaje i symbole wielkanocne. Pod okiem prowadzącego zyskają także możliwość samodzielnego stworzenia dekoracji idealnej do wielkanocnego koszyczka. Muzealne warsztaty pobudzą wyobraźnię i zaangażują dzieci do wspólnej aktywności, rozwijając ich zdolności plastyczne i manualne.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą edukacyjną muzeum na stronie https://edukacja.muzeum.elblag.pl/zajecia-muzealne/ .

Skip to content