Spotkanie autorskie wokół nowego tomu Studiów nad Truso

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu ma przyjemność zaprosić na transmisję spotkania autorskiego online wokół nowej publikacji „Wytwórczość metaloplastyczna z osady w Janowie Pomorskim, stan. 1. Wyniki specjalistycznych badań artefaktów z metali kolorowych i szlachetnych pozyskanych w sezonach badawczych 1984-1991 oraz 2000-2008” autorstwa Jarosława Strobina i Karola Żołędziowskiego.

28 grudnia o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie autorskie wokół książki „Wytwórczość metaloplastyczna z osady w Janowie Pomorskim, stan. 1. Wyniki specjalistycznych badań artefaktów z metali kolorowych i szlachetnych pozyskanych w sezonach badawczych 1984-1991 oraz 2000-2008” autorstwa Jarosława Strobina i Karola Żołędziowskiego, pod redakcją Marka F. Jagodzińskiego.

Autorzy opowiedzą o specyfice prowadzonych badań, scharakteryzują wytwórczość metaloplastyczną mieszkańców Truso, a także wskażą, jak prezentowała się ona na tle innych emporiów skandynawskich epoki wikingów. Zaplanowany jest również pokaz pracy metalurgicznej, w ramach którego zaprezentowany będzie proces zdobienia na blaszkach taśmowatych (tzw. wybijanie). Autorzy odpowiedzą także na pytania słuchaczy.

Transmisję ze spotkania autorskiego będzie można śledzić na profilu Muzeum na Facebooku oraz Youtube pod poniższym adresem:

Publikacja książki została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.