SDH czyli Super Dziwne Historie

W najbliższy piątek, w ramach Wakacji w Muzeum, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza na drugi odcinek SDH, tym razem poświęcony filmom animowanym z czasów II Wojny Światowej.

SDH to seria opowieści dotyczących mało znanych niezwykle ciekawych tematów. Pierwsze wakacyjne spotkanie dotyczyło komiksów z okresu II Wojny Światowej i obrazu Polski i Polaków w nich prezentowanych. Odcinek II z kolei również dotyczyć będzie historii popkultury – animowanych filmów propagandowych z okresu II Wojny Światowej. A produkowały je zarówno niszowe amerykańskie wydawnictwa uniwersyteckie jak i wielkie wytwórnie filmowe. Do wspierania wysiłku wojennego zachęcali prawie wszyscy znani najwięksi bohaterowie tej formy sztuki. Ale powoływano do życia też zupełnie nowych… O różnych aspektach tego frontu walki propagandowej porozmawiamy (i we fragmentach zobaczymy) w piątek o godzinie 11. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

26.07.2019, godz. 11-12:30, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu (sala edukacyjna). Opowieść prowadzić będzie Piotr Adamczyk.

Kolejne spotkania będą miały miejsce 2 i 23 sierpnia.

2 sierpnia: Pieniądze i ziemia… o skarbach elbląskich monet ukrytych pod ziemią i nie tylko. Prowadzi Paweł Wlizło

23 sierpnia: Rewolucje w relacjach damsko-męskich na przestrzeni dziejów. Prowadzi Piotr Adamczyk

27 sierpnia: Myć się czy nie myć. O higienie na przestrzeni dziejów. Prowadzi Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk