EN PL

Przyprowadź auto do muzeum

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza miłośników i właścicieli zabytkowych pojazdów na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 września, w godzinach od 11.00 do 14.00 na muzealnym dziedzińcu przy ul. Bulwar Zygmunta Augusta 11. Mile widziane będą także motocykle i auta, zabytkowe lub takie, które z innych powodów są wyjątkowe i warte zaprezentowania.

W wydarzeniu wezmą udział właściciele zabytkowych motocykli Junak M10, którzy gościć będą w najbliższy weekend w Elblągu. Planują oni przejechać na swoich wyjątkowych jednośladach Wysoczyznę Elbląską i Mierzeję Wiślaną, a następnie zatrzymać się w muzeum.

Spotkanie będzie doskonałą okazją do obejrzenia maszyn, podzielenia się doświadczeniami i wymiany myśli z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach.

Wydarzenie odbędzie się w ramach jubileuszowej 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, która w tym roku organizowana jest pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”. Sednem tematu jest komunikacja, rozumiana jako możliwość przekazywania myśli i wiedzy, nawiązywania połączenia z członkami wspólnoty, także tego fizycznego, zapewnianego przez środki transportu.

Skip to content