EN PL

Ponowne otwarcie muzeum

Ponowne otwarcie Muzeum zaplanowano na 12. maja. Placówka będzie czynna dla zwiedzających w godzinach od 12.00 do 18.00, a bilety wstępu sprzedawane będą do godziny 17.30. Czas zwiedzania został skrócony ze względu na konieczność przeprowadzania dezynfekcji powierzchni ogólnodostępnych. W godzinach otwarcia przewidziano także dodatkową 30-minutową przerwę na dezynfekcję, której czas będzie wyznaczany na bieżąco, w zależności od frekwencji.

W Muzeum obowiązywać będą ograniczenia ilości osób przebywających jednocześnie w każdym z budynków i na dziedzińcu. Goście powinni także pamiętać o zachowaniu bezpiecznego 2-metrowego dystansu od innych osób (zasada ta nie dotyczy członków rodzin lub osób wspólnie zamieszkujących oraz opiekunów osób niepełnosprawnych). W celu kontrolowania przepływu osób czasowo zostanie zamknięte wejście do budynku Muzeum od strony rzeki Elbląg. Z bulwaru będzie można dostać się na teren dziedzińca korzystając z furtki.

Planując wycieczkę do Muzeum należy zaopatrzyć się we własne jednorazowe rękawiczki i maseczki i korzystać z nich w trakcie całego pobytu w instytucji.

Do odwołania zawieszono udostępnianie atrakcji multimedialnych: „Historia tu i teraz”, „Przeszłość tuż za rogiem”, „Hologram” i „Escape room”. Ze względu na konieczność ograniczenia kontaktów nie będzie także możliwe zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w lekcjach muzealnych.

W okresie zagrożenia epidemicznego muzealnych gości obowiązuje regulamin zwiedzania dostępny w siedzibie instytucji oraz na stronie: http://www.muzeum.elblag.pl/s/50/regulamin-zwiedzania.

Należy pamiętać, że wprowadzone zasady wynikają z troski o bezpieczeństwo i zdrowie gości i personelu instytucji.

Zapraszamy do zwiedzania!

Skip to content