EN PL

Piknik historyczny w muzeum

W najbliższą niedzielę 30 sierpnia, w godzinach 11.00 – 14.00 na terenie elbląskiego Muzeum Archeologiczno-Historycznego odbędzie się piknik historyczny na pożegnanie lata. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku oraz poznać gry i zabawy z różnych epok historycznych. Na bulwarze za budynkiem Gimnazjum będzie można podziwiać tradycyjne łodzie żaglowe klasy Pomeranka, które na co dzień cumują w Kątach Rybackich oraz dowiedzieć się nieco o ich konstrukcji i historii.

Zainteresowani wysłuchają wykładów, które rozpoczną się o godz. 12.00 w sali edukacyjnej muzealnego budynku Gimnazjum: “O  najstarszych zakonach inaczej, czyli średniowieczne  tradycje organizacji pozarządowych” – wykład Piotra Frączaka, prezesa Stowarzyszenia Dialog Społeczny oraz  “Bitwa na Zalewie Wiślanym oczami współczesnych, wiedza z przekazów” – prezentacja Romany Aziewicz i Mariusza Rzepnikowskego ze Stowarzyszenia „EUREKA”.
Wydarzenie zostanie zorganizowane we współpracy z Grupą Truso, Elbląskim Bractwem Historycznym, Stowarzyszeniem EUREKA z Redy i Grupą “Zalew Możliwości”.

Skip to content