Pięciometrowym jachtem dookoła świata – spotkanie z Arkadiuszem Pawełkiem

Nie jest “wielkim żeglarzem”, w tym momencie jest kowalem, a jednak wybiera się w samotny rejs dookoła świata w jachcie o długości 5 (pięciu!) metrów.

Arkadiusz Pawełek był między innymi zawodowym nurkiem i instruktorem nurkowania w Marynarce Wojennej, dziennikarzem PAP i instruktorem off-road. Sam o sobie mówi, że jest poszukiwaczem przygód

Na swoim koncie ma już opłynięcie pontonem przylądka Horn i dwukrotne samotne przepłynięcie przez Atlantyk. Pierwszy raz na pontonie “Cena Strachu”, drugi raz w regatach SPA (Samotnie Przez Atlantyk) na jachcie typu “Setka”.

W tym momencie trwają ostatnie przygotowania do #rtw5 – Samotnego rejsu dookoła świata na jachcie długości 5 metrów. Bez zawijania do portów. Jacht, na którym Pawelek wyruszy w rejs będzie można obejrzeć na dziedzińcu muzeum podczas Elbląskiego Święta Chleba.

Przygotowania do rejsu

Sam podróżnik opowie o swoich dotychczasowych podróżach i planach na samotny rejs już w piątek o 16.00 w muzeum. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe spotkanie.

Zapraszamy też do obejrzenia reportażu w Dzień Dobry TVN