Otwarcie wystawy konkursowej “Oto człowiek”

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza serdecznie 14 grudnia o godz. 12, na prezentację prac konkursowych “Oto człowiek”.

Pragniemy przypomnieć, że w związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2017 Rokiem Świętego Brata Alberta, Muzeum Archeologiczno-Historyczne czynnie włączyło się w działania na rzecz promocji wiedzy o słynnym działaczu na rzecz najuboższych, ale także malarzu oraz dzielnym powstańcu jakim był Święty.

Przygotowując wystawę “OTO CZŁOWIEK. Święty Brat Albert – artysta ducha. Życie i twórczość Adama Chmielowskiego”, którą prezentowaliśmy w murach naszego muzeum w dniach 29.09 – 12.11.2017, ogłosiliśmy również konkurs plastyczny, którego celem było zaktywizowanie najmłodszych mieszkańców naszego regionu oraz wzbudzenie w nich zainteresowania postacią św. Brata Alberta.

Na konkurs wpłynęło 90 prac plastycznych – 18 z Elbląga, 41 ze szkół w Iławie oraz 31 z pozostałych miejscowości – Morąga, Kwidzyna, Malborka oraz Łęgowa. Na wystawie prezentujemy najciekawsze nadesłane prace, przedstawiające pełne spektrum wyobrażeń Świętego.

Wystawa będzie prezentowana do końca stycznia 2018 r.