OTO CZŁOWIEK. Święty Brat Albert – artysta ducha. Życie i twórczość Adama Chmielowskiego

W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2017 Rokiem świętego brata Alberta, Muzeum Archeologiczno-Historyczne czynnie włącza się w działania na rzecz promocji wiedzy o słynnym działaczu charytatywnym, malarzu, ale i dzielnym powstańcu jakim był święty. Wystawa powstała z inspiracji i pod patronatem Jego Ekscelencji Biskupa Elbląskiego ks. dr Jacka Jezierskiego. Będzie można zobaczyć na niej dzieła malarskie Świętego.

Na wystawie zaprezentujemy eksponaty pochodzące z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Zgromadzenia Braci Albertynów w Krakowie, Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim w Krakowie
Wystawę zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 29 września 2017 o godzinie 19.