Koncert zespołu muzyki dawnej Skuti Ensemble.

W najbliższy piątek 28 października o godz. 18.00 zapraszamy do budynku Gimnazjum na koncert zespołu Skuti Ensemble. W programie muzyka renesansowej Anglii. Wydarzenie będzie zwieńczeniem II Elbląskiego Festiwalu Muzyki Dawnej POGEZANIA organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu.

Skuti Ensemble to polski zespół muzyki dawnej działający nieprzerwanie od 30 lat. Funkcjonuje przy Młodzieżowym Domu kultury w Elblągu pod kierownictwem Marcina Skotnickiego. Repertuar zespołu obejmuje utwory epok średniowiecza, renesansu, baroku, do współczesności.

Skuti Ensemble to przede wszystkim kwartet fletowy, grający jednak najczęściej w większych składach. Renata Skotnicka wzbogaca zespół o brzmienie klawesynu. Muzycy współpracują z innymi zespołami i muzykami w kraju, w tym z Elbląską Orkiestrą Kameralną. W swoim dorobku mają solową płytę p.t.: Anioły i Demony oraz gościnny udział w nagraniach innych artystów.

Członkowie zespołu są zgrani i profesjonalni, budzą zachwyt i uznanie w kraju i za granicą. Jak sami mówią: „Im dłużej gramy, tym bardziej kochamy i doceniamy piękno muzyki jaką się zajmujemy”. Uczestniczyli w licznych festiwalach muzycznych oraz koncertach muzyki dawnej w całym kraju. W swoim dorobku mają liczne nagrody, warto choćby wymienić: Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Dawnej Schola Cantorum w Kaliszu 1998 r. czy II miejsce na Festiwalu muzyki Sakralnej w Tarnopolu na Ukrainie 2019 r.

Skład zespołu:

Renata Skotnicka: klawesyn, flet