EN PL

KierMAH, czyli świąteczny kiermasz w muzealnym wydaniu

Wybierając się w weekend na starówkę warto odwiedzić muzeum, gdzie już po raz trzeci odbędzie się kiermasz, na którym zaopatrzymy się w świąteczne upominki od lokalnych twórców, artystów i rzemieślników. Wydarzenie odbędzie się w muzealnym budynku zw. Gimnazjum, w sobotę 10. grudnia, w godzinach 14.00 – 18.00 i w niedzielę 11. grudnia, w godzinach 12.00 – 16.00. Wejście do muzeum od strony dziedzińca lub od strony rzeki. Wstęp na kiermasz jest bezpłatny, a na zmarzniętych gości czekać będzie gorąca herbata i całe pokłady świątecznej atmosfery.

Muzealny KierMAH to doskonała okazja by zakupić produkty wyjątkowe, którymi podczas nadchodzących Świąt obdarujemy rodzinę, przyjaciół, a nawet samych siebie, bo właściwie czemu nie? Wybierając upominki na KierMAHu nie tylko znajdziemy przedmioty oryginalne i jedyne w swoim rodzaju, ale także wesprzemy lokalnych wytwórców. Wśród nich znajdziemy producentów unikatowej biżuterii – Annę Ciesielską-Szewczyk i Goja Stones. W dekorowaniu domu na Święta pomogą nam dekoracje roślinne Żuławianki, ceramika od Mikki, zapachy ukryte w świecach od Roślinnych Przestrzeni, drewniane wyroby Deski z Betanii czy prace Bogdana Kilińskiego. Świąteczny stół urozmaicą słodkości Pierniczka Pętliczka oraz przetwory Niezłego Kotła. Najmłodszych gości z pewnością zainteresują Przytulanki Kasi. Na KierMAHu znajdziemy nawet prezenty dla naszych czworonożnych przyjaciół i ich opiekunów od Fundacji DaKota. Zaopatrując się na tym stoisku wesprzemy bezdomne koty, na pomoc którym zostanie przeznaczony cały dochód ze sprzedaży.

Dodatkowo w sobotę na muzealnym dziedzińcu mamy szansę spotkać Świętego Mikołaja, wykonać pamiątkowe zdjęcie i sprawdzić, czy przekazane mu życzenia doczekają się spełnienia w najbliższe Święta Bożego Narodzenia.

Skip to content