„Jawor – u źródeł kultury” – konkurs Radia Olsztyn

1 marca ruszy nabór zgłoszeń do IV edycji konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”, organizowanego przez Polskie Radio Olsztyn. Już po raz czwarty będziemy mogli przekonać się, kto tym razem podbije serca jurorów i publiczności.

Zwycięzców – najlepszych twórców, artystów i wykonawców muzyki ludowej z Warmii i Mazur, poznamy 1 maja br. podczas finału regionalnego konkursu, który odbędzie się na scenie plenerowej w Lidzbarku Warmińskim.

Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury” ma na celu promocję kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie warmińsko-mazurskich artystów, twórców i wykonawców działających w obszarach związanych z kulturą ludową.

Komisja Konkursowa, złożona ze specjalistów w zakresie muzyki ludowej, folkloru i etnografii wyłoni laureatów regionalnych i przyzna nagrody w czterech kategoriach:

• solista (śpiewak lub instrumentalista),
  • kapela lub zespół ludowy,
  • dziecięcy lub młodzieżowy zespół ludowy,
  • twórca ludowy (rękodzieło i sztuka ludowa).

W konkursie Radio Olsztyn przewidziało następujące nagrody w każdej z kategorii:

• za zajęcie I miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 2 000,00 zł brutto
  • za zajęcie II miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1 500,00 zł brutto
  • za zajęcie III miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1 000,00 zł brutto

Ponadto laureaci w każdej kategorii otrzymają możliwość odbycia sześciogodzinnej sesji nagraniowej w Pro Studiu Radia Olsztyn.

Zwycięzcy konkursu regionalnego wystąpią w ogólnopolskiej edycji konkursu „Jawor – u źródeł kultury” w Tokarni 18 czerwca 2023 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie upływa 31 marca 2023 r. Formularz zgłoszeniowy i regulamin Konkursu są dostępne będą na stronie internetowej www.radioolsztyn.pl