IV Elbląskie Święto Chleba w Muzeum

Tegoroczne wakacje kończymy razem z całym miastem Elbląskim Świętem Chleba. Oto, czego możecie się spodziewać w muzealnych murach.

Piątek, 27.08.2021

11.00 – 14.00 – Warsztaty Piekarczyka – warsztaty tradycyjnych wypieków, podczas których zgłębimy tajniki pieczenia chleba i innych historycznych potraw z mąki. Uczestnicy poznają także budowę średniowiecznego pieca chlebowego, dowiedzą się, jak i z czego wypiekano w przeszłości ten najpopularniejszy składnik naszej diety oraz jakie zwyczaje były z tym związane.

16.00 – spotkanie z Arkadiuszem Pawełkiem – podróżnikiem i żeglarzem, prezentacja łodzi, którą planuje wyruszyć w samotny rejs dookoła świata.

Sobota, 28.08.2021

11.00 – 18.00 – Strefa Hefajstosa – pokazy dawnych rzemiosł i umiejętności rzemieślników, którzy wykorzystali moc żywiołu ognia by tworzyć kunsztowne przedmioty codziennego użytku.

15.00 – 18.00 – wykłady i autoprezentacje artystów w ramach wydarzenia: REFLEKSY 2021. Technologies recycled – spotkania grafików, wystawy, konferencje, kolekcja

18.00 – otwarcie wystawy REFLEKSY 2021

22.00 – Bursztynowe Fire Show – Eryk Popkiewicz i niezwykłe pokazy pirotechniczne z wykorzystaniem pyłu bursztynowego.

Niedziela, 29.08.2021

11.00 – 14.00 – Łucznicza niedziela – trening łucznictwa – otwarte spotkanie z elbląskimi pasjonatami tego sportu. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się o niezbędnych umiejętnościach w praktyce posługiwania się łukiem, a także spróbują własnych sił w strzelaniu do tarcz na muzealnym dziedzińcu.

12.00-16.00 Specjalna edycja kampanii Kierunek Zdrowie (Arteterapia)

13.00 – Zumbrasil z Fabio De Oliveira

14.00 – Kocykowo przy kociołku i muzyce zespołu LAZURKI