EN PL

Buster Wise na Amerykański Weekend

Już w najbliższy piątek w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu start imprezy USĄ – Amerykański weekend w Elblągu. Organizatorami wydarzenia są między innymi G&S Classics i Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?.

W programie znajdziemy między innymi koncerty, wystawę amerykańskich aut i motocykli, turniej koszykówki ulicznej czy mistrzostwa Elbląga w siłowaniu na rękę.
Do tych atrakcji muzeum dokłada wystawę czasową prac Bustera Wise, która będzie prezentowana podczas weekendu w budynku Gimnazjum. Jest to niepowtarzalna okazja zapoznania się z twórczością artysty, która z pewnością zainteresuje wielbicieli komiksów, superbohaterów oraz motoryzacji.

Buster Wise – ilustrator reprezentujący scenę Lowbrow – nurt zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 50-tych, stricte powiązany ze światem motoryzacyjnym. Jego prace to połączenie żywej kolorystyki lat 70-tych oraz tuszowej kreski charakterystycznej dla sztuki komiksowej. Tematyka prac skupia się na kulturze motocykli chopper z rejonu zachodniego wybrzeża USA. Nawiązuje do stylu, w jakim były rysowane plakaty horrorów klasy B, jednak autor bardziej skupia się na detalach, co daje oglądającemu większą głębię odbioru.

W pracach wykorzystano techniki digital paintingu, aerografii, rysunku ołówkiem i markerami, a także malowania farbami akrylowymi. Ilustracje Bustera wykorzystywane są przez wiele światowych marek powiązanych ze sceną motocyklową, wśród których są takie firmy jak: Harley – Davidson, Biltwell, Lethal Threat.

Uczestnicy Amerykańskiego weekendu w Elblągu będą mogli spotkać artystę na terenie muzeum w sobotę 23 lipca pomiędzy godziną 12 a 15.


fot. fanpage FB Artysty

Skip to content