Przedstawiciele Chin z wizytą w Muzeum

W związku z planowanym wydaniem przez Muzeum katalogu "Porcelana dalekowschodnia z badań archeologicznych na Starym Mieście w Elblągu" oraz wystawą, która będzie towarzyszyć promocji książki, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu odwiedzili przedstawiciele Chińskiej Republiki Ludowej: Konsul Generalna Zhao Xiuzhen oraz Konsul Li Minghui z Konsulatu Generalnego ChRL w Gdańsku.

Podczas wizyty przedstawiciele Konsulatu ChRL zwiedzili muzealne ekspozycje i obejrzeli pokaźny zbiór chińskiej porcelany (ok. 200 obiektów) pochodzącej z badań na Starym Mieście. Z racji tego, że była to pierwsza wizyta pani Konsul w Elblągu, goście z wielkim zainteresowaniem zapoznali się z historią naszego miasta i elbląskimi zabytkami. Spotkanie stało się też okazją do rozmów na temat potencjału turystycznego Elbląga i okolic oraz ich atrakcyjności dla turystów z Chin.

Katalog autorstwa dr Barbary Pośpiesznej (Muzeum Zamkowe w Malborku) i dr Mirosława Marcinkowskiego (Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu) będzie pierwszą polską publikacją w całości poświęconą porcelanie chińskiej pochodzącej z badań archeologicznych w Elblągu. Promocja katalogu "Porcelana dalekowschodnia z badań archeologicznych na Starym Mieście w Elblągu oraz ekspozycja "Dalekowschodnie skarby Starego Miasta" odbędą się 8 grudnia 2016 roku.

Wydanie publikacji zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasto Elbląg.