Wyprawa w czasie na koniec lata

Koniec lata nie musi być ponury. Pierwszy weekend jesieni urozmaicić może piknik z okazji Światowego Dnia Turystyki organizowany przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. W tym roku na zakończenie sezonu będzie można odbyć wyprawę w czasie.

Piknik już w najbliższą sobotę 24. września, w godzinach 12.00 – 16.00, na terenie elbląskiego Muzeum. W czasie imprezy będzie można skorzystać z wielu atrakcji dostępnych na dziedzińcu. Wśród nich między innymi pokaz walk w wykonaniu Elbląskiej Szkoły Fechtunku „Fortis”, prezentacja machiny oblężniczej, pokaz lotów ptaków drapieżnych, a także pokaz ogniowy. Prezentacje będą przeplatane krótkimi wykładami - pracownicy Muzeum opowiedzą o złotej erze komiksów oraz o rapierach z muzealnych zbiorów, a zaproszeni podróżnicy o wyprawie przez kraje Ameryki Łacińskiej. Firma theConstruct zaprezentuje stworzony we współpracy z Muzeum wirtualny spacer po legendarnej osadzie Truso, do której będzie można zajrzeć zakładając specjalne gogle.

Przez cały czas trwania pikniku będzie można zwiedzać muzealne wystawy lub włączyć się w budowę makiety elbląskiej Starówki. Chętni opuszczą imprezę z wyjątkową ozdobą – zmywalnym tatuażem inspirowanym sztuką wikingów.

Wstęp na piknik oraz wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

Program pikniku:

12.00 – 16.00     Zwiedzanie Muzeum - Budynek Wschodni Podzamcza, Budynek Gimnazjum

Budowa makiety elbląskiego Starego Miasta   - dziedziniec - chata z Truso

Premiera wirtualnego spaceru po osadzie Truso - Firma theConstruct - dziedziniec

12.00 – 16.00     Studio średniowiecznego tatuażu oferujące zmywalne tatuaże inspirowane sztuką wikingów
                         - dziedziniec

12.00     „Projekt El Buscador” - wykład Tymoteusza Dreżdżona o podroży przez kraje Ameryki Łacińskiej
             - dziedziniec

13.00     Podsumowanie i zakończenie 54 Jesiennego Rajdu PPTK po Wysoczyźnie Elbląskiej
             - dziedziniec

13.15     Pokaz walk w wykonaniu Elbląskiej Szkoły Fechtunku „Fortis” oraz wykład Pawła Rodziewicza o historii pojedynków

14.00     Pokaz lotów ptaków drapieżnych – Mateusz Heise