Wieczór z duchem romantyzmu

W minioną sobotę w Muzeum zainaugurowaliśmy kolejną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa. Dzięki aktorom Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na naszym dziedzińcu zjawili się Romeo i Julia, Balladyna i Alina… ale Guślarz przywołał też, między innymi, Marlenę Dietrich. Dlaczego?

Gdyby było zbyt poważnie – byłoby nudno. Wszyscy przecież znamy „Dziady” niemal na pamięć, a niejeden uśmiechnął się pod nosem, gdy nieoczekiwanie zabrzmiało „Poderwałabym staruszka”. Mamy nadzieję, że ten sceniczny żart zachęci kogoś do przypomnienia sobie oryginalnych tekstów – taki przecież jest cel Dni Dziedzictwa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i przypominamy, że w remach Europejskich Dni Dziedzictwa w dwa najbliższe weekendy, czyli 17-18 i 24-25 września zapraszamy na godzinę 12.00 na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem.