Wakacje w Muzeum - tydzień IV

W tym tygodniu zapraszamy między innymi na wyprawę do Indii.

Powoli kończy się lipiec i zbliża się półmetek akcji „Wakacje w Muzeum”, zajęć i spotkań w Muzeum dla rodzin i osób indywidualnych. Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzeń w najbliższych dniach:

Niedziela 24.07.2016

12:00 – warsztaty dla najmłodszych „Opowieści z mchu i staroci”. Czwarte zajęcia z cyklu opowiadającego o elbląskich legendach. Miejsce: replika domu z Truso na dziedzińcu Muzeum.

Wtorek 26.07.2016

11:00 – 13:00

Zajęcia pt. „W świecie gliny”. Zajęcia warsztatowe z wykonywania przedmiotów z gliny. Poznawanie wystawy „Ceramika Kadyńska”.

Środa 27.07.2016

11:00-13:00

Zajęcia pt. „W świecie ludowych lalek- Azja część I”. Rozmowa na temat ludowego lalkarstwa azjatyckiego, przygotowanie własnej męskiej marionetki Kath Putli.

Czwartek 28.07.2016

11:00-13:00

Zajęcia pt. „W świecie ludowych lalek- Azja część II”. Rozmowa na temat ludowego lalkarstwa azjatyckiego, przygotowanie własnej damskiej marionetki Kath Putli.

W wypadku bardzo złych warunków atmosferycznych zajęcia mogą się nie odbyć.

Przypominamy też, iż w okresie lipiec-wrzesień elbląskie Muzeum czynne jest w godzinach 10-18.