Wakacje w Muzeum: tydzień I

Kalendarz zajęć na nadchodzący tydzień. Pierwsze spotkanie już w sobotę!

Sobota 02.07.2016

11:00 – Prelekcja „Świat relacji damsko-męskich na przestrzeni dziejów”. Miejsce: sala edukacyjna w budynku Gimnazjum, wstęp od 16 r. życia.

Niedziela 03.07.2016

15:00 – warsztaty dla najmłodszych „Opowieści z mchu i staroci”. Pierwsze z zajęcia z cyklu opowiadającego o elbląskich legendach. Miejsce: replika domu z Truso na dziedzińcu Muzeum.

Wtorek 05.07.2016

11:00 – 13:00

Zajęcia pt. „W świecie gliny”. Zajęcia warsztatowe z wykonywania przedmiotów z gliny. Poznawanie wystawy „Ceramika Kadyńska”.

Środa 06.07.2016

11:00-13:00

Zajęcia pt. „Świat wikingów”. Zajęcia warsztatowe ze zdobienia korali drewnianych z drewna (dziewczynki) oraz wykonywania kartonowej tarczy (chłopcy).Wizyta na wystawie „Truso” w piwnicach Słodowni.

Czwartek 07.07.2016

11:00-13:00

Zajęcia pt. „Lalek czar”. Zajęcia oparte o przekazaną w darze muzeum kolekcję śp. Moniki Barańskiej. Opowieść o lalkach świata, różnych sposobach ich tworzenia i różnicach kulturowych. W ramach zajęć uczestnicy podejmą próbę wykonania własnej laleczki.

W wypadku bardzo złych warunków atmosferycznych zajęcia mogą się nie odbyć.

Przypominamy też, iż od 1 lipca  Muzeum czynne jest w godzinach 10-18.