Dodatkowe atrakcje na Noc Muzeów

powoli ujawniamy kolejne niespodzianki.

Prawie jak "Kingsajz"

Dzięki kolejnej aplikacji stworzonej przez firmę theConstruct będziemy mogli "wejść" do środka makiety Placu Słowiańskiego z około 1918 roku, którą wykonał H.J. Pfau. Prezentacja odbywać się będzie przy makiecie na wystawie "Świadectwa..." (Budynek Wschodni Podzamcza, parter)

Zabytkowy Tramwaj

Dzięki staraniom Klubu Miłośników Tramwajów w Elblągu na tory ruszy zabytkowy skład, który poruszać się będzie po trasie linii 4 według specjalnego rozkładu.

Dodatkowo, na dziedzińcu Muzeum klubowicze będą przybliżać nam historię elbląskich tramwajów.

Pogotowie stylistyczne

Dla tych, którzy na Noc Muzeów wpadną w ostatniej chwili uczniowie klasy fryzjerskiej  Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług otworzą w Chacie z Truso pogotowie stylistyczne.

Atelier fotograficzne

Jeśli przypadkiem zapomnicie zabrać ze sobą aparatu będziecie mogli skorzystać z naszego atelier fotograficznego, które obsługiwać będzie fotografka z 5X7 Studio. Dla chętnych zdjęcia drukujemy od ręki.

Pamiętajcie - mogą się zdarzyć kolejki... ale to przecież kwintesencja PRL!