Przekrocz z nami granice rzeczywistości

Już w najbliższą sobotę będziecie mogli przespacerować się po międzywojennym Elblągu.

Wirtualna rzeczywistość. Dwa słowa, które rozpalają ciekawość oraz sprawiają, że granica pomiędzy widzem a spektaklem znika. Już w najbliższy weekend (8-10 kwietnia, 2016) theConstruct przeniesie Cię w inny wymiar cyfrowej rzeczywistości za sprawą innowacyjnej aplikacji theMuseum. Przyjdź do Centrum Handlowego Ogrody i przekrocz granice!

Podczas eventu odbędzie się oficjalna premiera aplikacji mobilnej theMuseum firmy theConstruct. Dzięki niej będziesz mógł przenieść się w czasiei odbyć wirtualny spacer po ulicach elbląskiej starówki z lat 30. ubiegłego wieku! Dzięki aplikacji zapoznasz się z klimatem jaki panował na ulicach, obejrzeć kamienice, które obecnie nie istnieją, a także zapoznać się z modelem samochodu, który przed II wojną światową produkowany był w Elblągu. Przy pomocy theMuseum historia Elbląga dostępna będzie dla każdego na wyciągnięcie ręki już w ten weekend w CH Ogrody.

Podczas eventu przeprowadzone zostaną także warsztaty z tworzenia aplikacji 3D, dzięki którym  zobaczysz jak profesjonalni architekci wykorzystują VR w swojej pracy. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zaprezentuje drony, poprowadzi konkurs na Snapchat oraz łamigłówki, rebusy i gry tematyczne. Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu przygotuje prezentacje mutimedialne, trailer filmu holograficznego, cyfrową wizualizację osady Truso oraz stoiska interaktywne ze strojami historycznymi.

Regionalna Pracownia Digitalizacji, która działa w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu udostępnia w sieci cyfrowe wizerunki, w tym uzyskiwane w technologii skaningu 3D modele zabytków z województwa warmińsko-mazurskiego. W jaki sposób obiekty dziedzictwa kulturowego istniejące realnie trafiają do sieci? W Centrum Handlowym Ogrody zaprezentowane zostanie działanie posiadanych przez Pracownię skanerów 3D, dzięki którym jest to możliwe. W ich obsłudze, każdy będzie miał okazje spróbować swoich sił. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, którzy będą mogli spróbować złożyć model zabytkowego domu z papieru!

Partnerzy: theConstruct, Media Markt, Elbląski Park Technologiczny , Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, CSE Światowid

Źródło: materiały prasowe CH Ogrody