BIP Facebook YouTube Tripadvisor

Muzeum w letniej odsłonie

Muzeum w letniej odsłonie

W lipcu i sierpniu Muzeum Archeologiczno-Historyczne będzie można odwiedzić w późniejszych godzinach. Ekspozycje będą dostępne od wtorku do niedzieli, od godz. 11.00 do 19.00, a kasa biletowa do godz. 18.30.

Wakacyjna oferta wzbogaci się o zajęcia warsztatowe adresowane przede wszystkim do dzieci i rodzin z dziećmi. Mile widziani będą również dorośli, którzy także znajdą dla siebie coś interesującego. Zajęcia będą prowadzone w chacie wikińskiej na dziedzińcu Muzeum, w miesiącach lipiec – sierpień, we wtorki, środy i czwartki, w godzinach 11.00 – 13.00. Muzealnicy przybliżą uczestnikom warsztatów życie codzienne w dawnych czasach, w tym dawną kuchnię, tkactwo, wykonywanie przedmiotów z gliny, zdobienie korali, dawne zabawy. Będzie można obejrzeć i dotknąć kopie zabytków, wykonać własne naszyjniki lub posmakować podpłomyków. Dodatkową atrakcją będą pokazy wczesnośredniowiecznych rzemiosł (tkactwo, garncarstwo). Udział w zajęciach będzie nieodpłatny.

Nowością wśród muzealnych ekspozycji w Budynku Gimnazjum będzie wystawa czasowa pod tytułem: "Co robimy w ukryciu". „Ekspozycja uchyli zasłonę najintymniejszej strefy ludzkiej egzystencji. Ukaże, jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do czynności, które dziś praktykujemy za zamkniętymi drzwiami wykafelkowanych łazienek” – mówi Urszula Sieńkowska, współautorka wystawy.

Od 30 czerwca w cenie biletu muzealnego będzie można skorzystać ze „Strefy chillout”. Na zmęczonych zwiedzaniem gości Muzeum czekać będą na dziedzińcu hamakowe siedziska, ogrodowe pufy oraz zestawy gier plenerowych.

Do zwiedzania Muzeum chce zainspirować nowym filmem promocyjnym przygotowanym przez Elbląską Grupę Filmową. Niespełna dwuminutowa produkcja prowadzi widza poprzez wszystkie wystawy, pokazując, jak wielowiekowe dziedzictwo naszego regionu przenika się z nowoczesnością. Obejrzyj film i przekonaj się, że historia może być znacznie ciekawsza niż myślisz!