BIP Facebook YouTube Tripadvisor

Niech żyje bal!...w muzeum

Niech żyje bal!...w muzeum

Już w najbliższą sobotę kolejna edycja elbląskiej Nocy Muzeów. Z tej okazji Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowuje wielkie balowanie. Hasło tegorocznej imprezy - „Niech żyje bal!” – sugeruje, że muzealnicy skupią się tym razem na dawnych rozrywkach i zabawach.

Opowiedzą o nich podczas krótkich wykładów i za pośrednictwem okolicznościowej ekspozycji. Wspierać ich będą, jak co roku, aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, którzy urozmaicą zwiedzanie wystaw poezją, śpiewem i scenkami rodzajowymi.
Bezpośrednio przed imprezą będzie można odbyć spacer z przewodnikiem PTTK, który zaprezentuje miejsca rozrywek dawnych elblążan. Wycieczka ruszy spod hotelowca na rogu ulic Królewieckiej i Piłsudskiego o godzinie 17.00, a zakończy się w Muzeum.
Na dobry początek na muzealnym dziedzińcu wystąpią tancerze Elbląskiego Klubu Tańca Jantar z pokazem tańca towarzyskiego. Po nim zabawę na powietrzu – oczywiście w przypadku sprzyjającej pogody - poprowadzi Wodzirej Wszechczasów z Teatru im. Aleksandra Sewruka.
Na najmłodszych czekać będzie baśń o Kopciuszku i inne opowieści – również w wykonaniu aktorów. Dzieci będą miały także możliwość wykonać własnoręcznie wyjątkowe akcesoria balowe, jak maski, wachlarze czy kotyliony.
W organizacji imprezy pomogli: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich Światowid , PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika

Noc Muzeów w Muzeum Archeologiczno-Historycznym już w najbliższą sobotę, 19 maja, w godzinach 19.00 – 23.00.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

>>> Wstęp 2 zł od osoby <<<