XII Elbląskie Święto Chleba - Godziny otwarcia, Prelekcje

W związku ze świętem w dniach 1-3 września Muzeum otwarte będzie w godzinach 10.00 - 20.00.

Ponadto w ramach elbląskiego Święta Chleba i obchodów 780-lecia założenia Elbląga serdecznie zapraszamy Państwa w dniu 3 września na róg ulic Stary Rynek i Wigilijna w Elblągu, gdzie pojawi się specjalne stanowisko historyczne MAH w Elblągu.
W niedzielę (3 września) zaprezentowane zostaną cztery opowieści historyczne, przygotowane przez kustosza i od 12 już lat edukatora Muzeum, Piotra Adamczyka. Wszystkie te opowieści podane zostaną w łatwej do strawienia formie, czyli „On lub ona powinni być ze wszystkiego zadowoleni”. Tytuł serii odnosi się do jednego z elbląskich dokumentów epoki średniowiecza, ale o tym Państwo usłyszą właśnie w niedzielę. I mamy nadzieję, że będą Państwo właśnie zadowoleni... W sposób prosty, nieskomplikowany i łatwo przystępny, jak spora część elblążan miała okazję przez 12 lat zetknąć się z opowieściami pracownika muzeum, zostaną zaprezentowane cztery historie z dziejów miasta, przyprawione o ciekawostki historyczne. Serdecznie zapraszamy na cztery krótkie 10-15 minutowe opowieści:

10:40 - Krakowska Kamienica Pod Baranami i Elbląg, czyli Mały Napad na Elbląg.

12:30 - Pieniądze i podatki. O fałszowaniu monet w Elblągu i słynnych poborcach.

15:30 - Ach ta szkoła… m.in. o trudnych przepisach szkolnych elbląskiego Gimnazjum.

17:30 - Praca, modlitwa, impreza? Ciekawostki z elbląskich przepisów korporacyjnych.

Szczegółowy harmonogram XII Elbląskiego Święta Chleba w załączeniu.

Zapraszamy!

PLIKI DO POBRANIA: