Muzeum nagrodzone

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu uhonorowano Nagrodą Prezydenta Elbląga za rok 2014 w kategorii kultura i sztuka.

W ubiegłym roku Muzeum było silnie zaangażowane w obchody jubileuszu 777-lecia Elbląga, celebrowało 150 lat muzealnictwa w mieście, jak też podsumowywało realizację międzynarodowego projektu „Muzea ponad granicami”. W efekcie, był to rok pełen pracy, ale też efektów w postaci konferencji, wystaw, filmów i publikacji, a także zakończenia przebudowy budynku Podzamcza i muzealnego dziedzińca. Muzeum zaskoczyło też elblążan i turystów nowoczesnością, tworząc film w technologii holograficznej, będący opowieścią o historii miasta i regionu.

Nagrody za rok 2014 trafiły też do: Przedszkola nr 29 w kategorii ochrona środowiska, Elbląskiego Klastra Turystycznego w kategorii działalność gospodarcza, Beaty Wrzosek z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych w kategorii opieka społeczna, elbląski oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w kategorii sport i turystyka, zaś w kategorii działalność oświatowa i pedagogiczna do Stanisławy Szuksty, twórczyni Akademii Dziecięcej przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Nagrody w kategorii innej, niesklasyfikowanej działalności, otrzymali Piotr Imiołczyk, nauczyciel historii w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 oraz Integracyjny Klub Sportowy Atak, organizator mistrzostw świata w siatkówce na siedząco.

Nagrody Prezydenta Elbląga przyznawane są od 1991 r. Dotychczas uhonorowano nimi 270 osób i instytucji.

Źródło: http://www.tv.elblag.pl/6,8459-nagroda_prezydenta_-_kultura_i_sztuka.html