Za mundurem panny sznurem!

20 maja zapraszamy na kolejną edycję Nocy Muzeów

W tym roku w muzeum zapanują klimaty militarne.

Podobnie jak w roku ubiegłym wstępem do działań w muzeum będzie spacer z przewodnikiem PTTK. Karol Wyszyński prowadzić będzie "Szlakiem wojskowego Elbąga".
Start o godzinie 17.00 pod Klubem Garnizonowym na ul Mierosławskiego. Szczegóły trasy podamy wkrótce, póki co możemy zdradzić, że będzie ona prowadzić przez Bramę Targową, gdzie w godzinach 19.00 - 23.00 otwarta będzie jednodniowa wystawa mundurów z naszych zbiorów.

Od 19.00 zapraszamy tradycyjnie do muzeum. Pomimi zamknięcia budynku Gimnazjum mamy przygotowanych kilka atrakcji:

19.00 – rozpoczęcie - występ sygnalisty Orkiestry Wojskowej
19.30 – pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej
20.00 – szpital polowy – inscenizacja Międzyszkolnego Koła Historycznego
20.30 – wykład Dumy o rycerskiej przeszłości w mieszczańskim domu (ten i kolejne wykłady odbywać się będą w sali konfernecyjnej budynku wschodniego - II piętro)
21.00 – wykład  Ardianopol 378 - bitwa, która zmieniła Europę
21.30 – wykład  Obraz Polski i Polaków w komiksach czasów II Wojny Światowej
22.00 – wykład  Militaria z Truso
23.00 –  zakończenie imprezy

Ponadto:

19.00-23.00

Wystawy budynku wschodniego: O mundurze teatralnie – scenki aktorów teatru im A.Sewruka

Dziedziniec muzeum: Obozowisko partyzantów – SHP Denar

Stanowisko z symulatorami – Żandarmeria Wojskowa

Wóz bojowy  - 16 Batalion Dowodzenia

Bilet wstępu kosztowac będzie 2 zł, ale... będzie on w formie paczki sucharów wojskowych. Dla pierwszych 100 osób mamy też przygotowane inne niespodzianki.

Serdecznie zapraszamy!

W organizacji Nocy Muzeów pomagają nam: Orkiestra Wojskowa w Elblągu, Żandarmeria Wojskowa, 16 Batalion Dowodzenia, PTTK oddział Ziemi Elbląskiej, Teatr im Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze "Denar" oraz MIędzyszkolne Koło Historyczne